אז למה התכוונתי?

בפוסט האחרון, כשדיברתי על המפגש בין יהושע לבין אלוהים-בדמות-איש, שיהושע השתחווה לו מפני שזה באמת היה אלוהים – סיימתי באמרי: ככה אמורים להתנהג כשפוגשים את אלוהים.

ומה שלא הוספתי זה: אבל היו אנשים שפגשו אותו פנים אל פנים והגיבו לא בהשתחווייה אלא באלימות.

לפני כאלפיים שנה ישוע הסתובב בארץ ישראל, הטיף לחזרה בתשובה, עשה נסים, ריפא חולים, פקח עיני עוורים, הקים מתים לתחייה – והמונים הלכו אחריו, אבל דווקא ההנהגה הדתית התנגדה לו וסירבה לקבל שהוא אכן המשיח. והפרושים, שהם אבי אבותיה של היהדות של ימינו – תראו איך הם הגיבו ביוחנן י', כשישוע אמר "אני והאב אחד אנחנו":

img_20170113_000858-01.jpeg

ועד היום זה נמשך – עד היום יהודים שרואים את עצמם כדתיים, שמאמינים שהם עובדים את ה' אלוהי ישראל, ממשיכים להתנגד לישוע. אנשים שטוענים שהם עובדים את ה' אלוהי ישראל – ומסרבים לקבל את ה' אלוהי ישראל כשהוא עומד מול הפרצוף שלהם ואומר: הנני, באתי כפי שכתוב.

יהושע זיהה אותו כשהם נפגשו ביריחו, והשתחווה בפניו. אברהם, יצחק, יעקב, משה – הם הכירו אותו וידעו שהוא אלוהים.

אבל ההנהגה הדתית שלנו לפני כאלפיים שנה העדיפה להתנכר למשיח, למסור אותו למוות בצליבה, ולהמציא דת חדשה, דת שמבוססת על עיוות דבר ה'. במקום לעבוד את מי שבאמת ברא את העולם ובאמת הוציא את אבותינו ממצרים, היהדות של ימינו עובדת אל פיקטיבי, מישהו שהקשר בינו לבין מה שכתוב בתנ"ך הוא קשר רופף – אבל אין בעיה, נגיד לאנשים שהם לא יכולים לקרוא את התנ"ך ולהבין אותו בעצמם, בלי פרשנויות של "חכמינו", ונדלג על קטעים מסויימים בהפטרות בבית הכנסת (ישעיהו נ"ג למשל), ובכלל נעודד אנשים לחשוב שעדיף ללמוד תלמוד ולא תנ"ך, כך שהם ייחשפו יותר ויותר למה שאמרו בני אדם ולא יקראו את מה שאמר אלוהים, ולא יראו חלילה שכל התנ"ך מהתחלה עד הסוף מלא ברמזים עבים לכך שאלוהים הוא לא איזה ישות בודדה שיושבת בשמיים אלא שלוש ישויות שחיות באחדות גמורה, ואחד מהם הוא המשיח!

אלוהים הבטיח שישלח את המשיח להושיע אותנו. ישוע בא, וקיים המוני נבואות מהתנ"ך שאומרות מתי יבוא המשיח, איפה הוא יוולד, איך הוא ימות, ועוד ועוד ועוד. מי שרוצה לחקור את זה מוזמן לפתוח תנ"ך וברית חדשה ולעשות את ההשוואה – היו כבר אנשים שעשו את ההשוואה הזאת, והגיעו למסקנה ברורה: ישוע הוא המשיח שהובטח לנו. אחד האנשים האלה הוא יהודי אמריקאי בשם סטאן טלצ'ין, שכתב על זה ספר בשם "בגידה" – הבת שלו התקשרה מהאוניברסיטה להגיד שהיא הפכה למאמינה בישוע, וסטאן לקח על עצמו את האתגר להוכיח לה שהיא טועה. סוף הסיפור היה שונה מאד ממה שהוא ציפה…


אסיים בתזכורת: אני לא מצפה דרך בלוגים לשכנע אנשים באמיתות דבריי. אני רק מקווה לעורר אנשים למחשבה, לתת לאנשים הזדמנות לראות נקודת מבט שלא נתקלים בה הרבה בארץ. ולעודד אתכם לחשוב, לשאול שאלות, לקרוא בעצמכם את הספר הזה שנקרא "הברית החדשה", ולהעיז לשאול את אלוהים אם מה שכתוב שם זו האמת.

ויש אתר ישראלי שבו אתם יכולים למצוא עוד אינפורמציה: אתר מדברים.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

אתר זו עושה שימוש ב-Akismet כדי לסנן תגובות זבל. פרטים נוספים אודות איך המידע מהתגובה שלך יעובד.